Продавачът може:
Да приеме офертата
Да отхвърли офертата
Контра оферта към вас на цена, която продавачът счита за приемлива
Ако продавачът пусне контра оферта към вас, вашите възможности са да:
Приемете контра-предложението .
Отхвърлите контра-предложението и прекратите преговорите.
Продължите да преговаряте.
Можете да направите ужасно ниска оферта за имот с надеждата, че продавачът може да бъде наивен, отчаян или да не знае истинската стойност на неговата собственост. Въпреки това, ако наистина искате имота, за да си спестите време и нерви, е най-добре да предложите близка до очакваната цена. Продавачът или ще се заинтересува от вашата оферта или не и ще започнат преговори. Можете да стигнете до извода, че е по-добре да се откажете в даден момент, вместо да се оставите емоциите да надделеят и да вземете необмислени решения.
Ето и един съвет: покупката на недвижим имот е много емоционална покупка за много хора - бъдете винаги наясно за максималната цена, която бихте платили и се придържайте към нея. Никога не си позволявайте да се движите според емоцията.
Ако направите обосновано ниска оферта, информирайте агента защо предложението ви е такова, така че да могат да съобщят това на продавача. Причини за аргументирано ниски оферти биха могли да бъдат нуждите от ремонт или някакви подобрения по жилището.
В интерес на продавача е да приеме предложението ви възможно най-бързо. По всяко време преди приемането и, можете да изтеглите вашата оферта. Ако продавачът приеме офертата, ще трябва да подпишете договор, финализиращ сделката.
След като даден имот се продава, отговорност на продавача е да подготви всички необходими документи. Договорите става законни когато бъдат подписани от двете страни, т.е вие и продавача. Вие също така вероятно ще трябва да платите първоначален депозит. По принцип няма такова законово изискване, но това се е превърнало в общоприет акт на добра воля от ваша страна, като купувач.
0 comments:
Публикуване на коментар