Дългосрочна или краткосрочна инвестиция
Преди да закупите недвижим имот, трябва да прецените за какъв период от време ще бъде ваша собственост. Колкото по-дълго време смятате да бъде ваш, толкова по-големи ще са разходите ви за ремонт, поддръжка и подобрения. Ако например този период е повече от 20 години следва да отделите средства за ремонт на покрива (ако е къща), домакински уреди, мебели и основен ремонт. В противен случай, няма смисъл от големи ремонти, а козметични подобрения, които да направят апартамента по-приятен за живеене. Рискът при краткосрочните инвестиции обаче е по-голям. Освен това, ако имотът, който сте закупили е луксозен и скъп, трябва да сте сигурни, че възвръщаемостта ще покрива вложените средства.
Какви умения са ви нужни?
Изграждане на връзки със служители в общината или кметството
Поддържане на връзка с банкови служители
Следене обявите във вестниците и интернет
Работа с агенти по недвижимите имоти
Пускане на обяви
Контакти с хазяи
Членуване в специализирани асоциации
Начин за увеличаване на финансите
За да увеличите финансите си, задълженията ви по потребителски кредит или кредитна карта трябва да са ниски. Заемодателите обикновено изискват по-големи авансови плащания , по-високи лихвени проценти и по-сериозни финанси , когато инвестирате в имот за даване под наем. Те, разбира се знаят, доста хора искат да печелят пари като закупят имот не за собствено ползване, а за отдаване на наемодатели. Хубаво е да отделите част от взетия заем за извънредни разходи.
Не плащайте прекалено висока цена
Инвестирайте в имоти, които наистина си струват е не са с изкуствено завишена цена. Този пазар е доста труден за инвеститорите, които често са принудени да плащат повече. Продавачите обаче са доста опитни и могат да ви убедят, че правите супер сделка. Още повече, ако сте нови и апартамента наистина много ви харесва. Не забравяйте, че не вие ще живеете в него.
0 comments:
Публикуване на коментар